Home / Eventi (pagina 4)

Eventi

Apre i battenti il “CORSO AVANZATO DI STUDI ISLAMICI”

Apre i battenti il “CORSO AVANZATO DI STUDI ISLAMICI” UAMI ­2016. Dopo un lavoro prepar­atorio di quasi due a­nni, il 1 ottobre 2016­ ha avuto inizio il nuovo ­progetto UAMI “CORSO AVANZATO DI STUDI ISLAMICI”. Il progetto è partito­ con la prima classe ­di 23 iscritti, i qual­i lo seguiranno ...

Leggi Articolo »

Hapen regjistrimet per takimin vjetor

Esselamu alejkum. Ju komunikojme që ne datë 23-24-25 prill 2016 do të mbahet TAKIMI I 9° VJETOR i organizuar nga UAMI në ambientet e Hotel Valentini ne Salsomaggiore Terme (PR). Për të gjithë ata qe duan të marrin pjesë në takimin vjetor që nga dita e sotëme janë hapur regjistrimet. Per të marre ...

Leggi Articolo »

Apertura iscrizioni per il 9° CONVEGNO ANNUALE UAMI 2016

Cari fratelli e sorelle assalum aleikum, Vi comunichiamo che il 23-24-25 aprile 2016 si terrà il 9° CONVEGNO ANNUALE UAMI presso l’Hotel Valentini a Salsomaggiore Terme (PR). Per tutti coloro che volessero partecipare al nostro convegno, a partire da oggi sono aperte le iscrizioni. Per partecipare al convegno bisogna versare la ...

Leggi Articolo »

Duke pritur…Takimin Vjetor UAMI 2016!

  Es-selamu alejkum! Në datat 23,24 dhe 25 Prill 2016 zhvillohet takimi i IX-të vjetor i Unionit të Shqiptarёve Musliman nё Itali – UAMI. Edhe këtë vit takimi do tё zhvillohet në hotel VALENTINI – me 4 yje – nё Salsomaggiore Terme (Parma). Takimi i përvitshëm mbledh shqiptarë nga të ...

Leggi Articolo »

Riassunto 8° convegno nazionale UAMI organizzato a Salsomaggiore Terme (PR), li 1-3 maggio 2015

 

Leggi Articolo »

Foto seminario ” Invita nella via del tuo Signore con saggezza e buona parola “

 

Leggi Articolo »

U zhvillua në Firenze seminari “Edukimi i fëmijës sipas etapave të zhvillimit”

Ditën e shtunë dhe të djelë 7 dhe 8 nëntor 2015 UAMI organizoi seminarin e rradhës me temë “Edukimi i fëmijës sipas etapave të zhvillimit”. Seminari ishte i treti i  një cikli formimi mbi këtë argument, nisur që nga viti   i kaluar. Në këtë takim, zhvilluar në Hotel Veneto ...

Leggi Articolo »

Seminar: “EDUKIMI I FËMIJËS SIPAS ETAPAVE TË ZHVILLIMIT”

Es selamu alejkum Ashtu sic dhe ju njoftuam më parë, më datë 7-8 nentor zhvillohet në Firenze pranë Hotel “VENETO”, seminari i rradhës me temë: “EDUKIMI I FËMIJËS SIPAS ETAPAVE TË ZHVILLIMIT; etapa e parë nga 0-7 vjec”. Në këtë seminar na nderon me pjesmarrjen e tij profesori i nderuar ...

Leggi Articolo »

Momente nga PIC NIC UAMI 2015

Leggi Articolo »

Olimpiada e parë UAMI

Në 6 dhe 7 qershor u zhvillua në bregdetin e Cervias (Ravenna) olimpiada e parë e mësim besimit ku morrën pjesë 55 nxënës nga gjashtë qytete të Italisë. Olimpiada është pjesë e projektit Mektebi UAMI nisur ne fillim të vitit. Ishin dy ditë intensive plotë gjallëri dhe aktivitet. Veç testit ...

Leggi Articolo »